Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Pracujeme pro buňku

Jaké to asi je pracovat pro organickou společnost? Společnost, ve které každý nese přirozenou odpovědnost za svěřené úkoly, ve které dílčí části celku do sebe perfektně zapadají a společně tvoří skvěle fungující celek. Příkladem organické společnosti na úrovni mikrosvěta je jistě buňka. Buněčné části v ní tvoří různě specializované týmy, pomocí kterých buňka uchovává důležité řídicí informace, získává energii, tráví potravu, vyrábí látky potřebné pro život, růst apod.

Jak můžeme propojit buněčný mikrosvět s reálným světem, ve kterém si hledáme vhodné pracovní uplatnění? Můžeme si představit, že jsme se stali součástí tohoto mikrosvěta. Jistě mu budeme mít co nabídnout. Jde o to vědět, kde můžeme nejlépe pomoci, zvolit si ideální parťáky podle místních souvislostí a vztahů, na základě zvenku ověřených informací si pojmenovat své přínosy pro společnost a také je správně argumentovat. Při tom všem se rozhodně vyplatí i vlastní střízlivá sebeprezentace.

Vžijte se s žáky do „kůže“ buněčné organely a získejte práci snů v organické společnosti Cell4Life na https://clanky.rvp.cz/clanek/c/Z/22260/bunka-v-praci.html/.


    nikdo zatím nehodnotil

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.