Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Chci používat ve svém předmětu technologie?

Každý učitel si občas klade otázky. Začínají často slovy proč, jak, co nebo kde. Například: Proč zavádět do svého předmětu digitální technologie? Jak s nimi začít? Co dělat? Kde hledat? Napadají vás takové otázky také? Pojďme hledat odpovědi.

Podívejte se na webinář Technologie v rukou začínajícího učitele, ve kterém najdete doporučení učitele Jaroslava Maška, jak začít s technologiemi ve výuce. Nelekejte se toho, že pan Mašek učí na střední škole, jeho zkušenosti a doporučení lze použít i na ZŠ. Témata webináře sledují profesi učitele v různých, mnohdy náročných fázích práce od prvotního zodpovězení otázky „proč učím“, možných stavů (nejen) technického vybavení školy, až po způsoby přípravy na výuku a aktivní přístup učitele po výuce. Nechybí ani témata týkající se prevence syndromu vyhoření a komunikace ve škole. Kromě Jaroslava Maška komentuje některá témata i Bořivoj Brdička, který je velkým příznivcem a propagátorem digitálních technologií ve výuce.

V doprovodném článku najdete také odkaz na sdílený dokument s dalšími informacemi. Osobně velmi doporučuji především linky na blogy a stránky učitelů, kteří technologie ve svých hodinách používají a zkušenosti sdílejí. Víte třeba, co všechno lze rozvíjet v hudební výchově, a jak ji propojit s dalšími předměty směrem k rozvoji gramotností? Každý učitel, který přemýšlí o zavedení digitálních technologií do své výuky, se může podívat na tento článek, aby se inspiroval zkušenostmi a získal představu, s čím se může setkat.


    hodnotili 2 uživatelé

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.